Gepubliceerd op 04 februari 2026

Alzheimer Café Ridderkerk

Op 9 februari is 2026 er weer een Alzheimer Café Ridderkerk in Wijkcentrum West aan de Boksdoornstraat 80. Het onderwerp dat wordt besproken is ‘Een waardig levenseinde en dementie’, waarbij Rozemarijn van Bruchem-Visser, internist ouderengeneeskunde bij het Erasmus MC, als spreker optreedt.

Een waardig levenseinde betekent voor iedereen iets anders. Het is een onderwerp wat misschien lastig is te bespreken. Toch is het belangrijk om het gesprek hierover aan te gaan, zodat u weet wat voor de ander belangrijk is.  Vragen die zich hierbij kunnen voor kunnen doen zijn onder andere: Wat is kwaliteit van leven bij dementie? Welke mogelijkheden zijn er? Wie heeft u hierbij nodig? Hoe en wanneer gaat u hierover in gesprek?

Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie, hun familieleden, vrienden en andere belangstellenden. Het Alzheimer Café vindt iedere 2e maandag van de maand plaats. De avond begint om 19:30 uur. Inloop vanaf 19:00 uur.  Er is een informatiestand met brochures van Alzheimer Nederland en er zijn boeken met diverse onderwerpen over dementie aanwezig. U kunt deze boeken gratis lenen.

Deze activiteit wordt georganiseerd door de werkgroep Alzheimer Café Ridderkerk bestaande uit Facet Mantelzorg, Salem, Lelie Zorggroep, Aafje, MIJ (Internos) en Alzheimer Nederland. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Angelique Bloemberg, Mantelzorgconsulent Facet Mantelzorg via 0180 – 432350 of .

Lezing Manu Keirse

Lezing Manu Keirse

Begrijp beter wat rouw met je doet Lezing Manu Keirse Wat gebeurt er met je als je iemand of iets verliest? En hoe...

Repair Café Ridderkerk

Repair Café Ridderkerk

Repair Café Ridderkerk Het Repair Café Ridderkerk is elke laatste zaterdag van de maand geopend of zaterdag + datum...

Meet uw valrisico bij Facet

Meet uw valrisico bij Facet

Meet uw valrisico bij Facet Elke 5 minuten wordt een 65-plusser opgenomen op de spoedeisende hulp na een valongeval....